Департамент культури КМДА | Музей історії Києва

 

Facebook (сторiнка) | Facebook (група)Telegram | YouTube

     

Контакти - Contacts | Графік роботи - Working schedule | Квитки - Tickets

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

в і р т у а л ь н и й

 

Virtual Art Album

 

 

   
     
   

Юрiй Григорович - Yuriy Grigorovich

     
     
 

Галерея вибраних робiт - Selected works' gallery

 
     
   
     
     
     

 

   
     
   

Відомий литовський та український кінорежисер, кінохудожник, фотограф та живописець Юрій Григорович всебічно талановитий. Знавці живопису називають його революціонером і реформатором, здатним за допомогою кольору, ліній і світла передати красу навколишньої природи і в той же час зробити реальним світ людських фантазій. Його картини можна побачити у галереях та приватних зборах по всьому світу.

«Живопис – це моя мова, мій код, у якому зашифровано все пережите та відчуте», – каже Юрій Григорович.

«Живопис для мене – це не захоплення, а моє життя, тому мої картини такі світлі та життєрадісні. Якщо в мене поганий настрій, я ніколи не візьмуся за кисть, тому що в такому стані немає сенсу взагалі щось починати. Живопис - це стан душі, і пишу тільки тоді, коли перебуваю у внутрішній гармонії із собою».

Ще в дитинстві Юрій почав фантазувати на папері, щойно зміг тримати олівець. «Коли мені було 10 років батько, подивившись малюнки, вирішив записати мене до мистецької школи. Я обурився: «Навіщо? Я і так все вмію», – згадує Юрій.

«Мені пощастило, що у моєму дитинстві не було комп'ютерів, і мама мені давала в руки олівці та папір, а не планшет. Мені завжди було цікаво зафіксувати все те, що оточувало мене. Для мене живопис - це своєрідний транс, попадання в минуле. Писати по пам'яті - це і є той самий трансовий стан, коли ти можеш відчувати, бачити, відчувати запахи, музику і перебувати в цьому, доки не закінчиш картину.

У художній школі з нами дітьми працював молодий і захоплений педагог, який не стримував фантазії четвірокласників, і водночас ставив руку, вчив малюнку легко, без рутини. Тоді ж уперше прийшло розуміння того, як багато ще доведеться впізнавати», - каже Юрій.

«По дорозі до своєї майстерні, йдучи лісом, неодмінно зупиняюся і слухаю тишу. Це відчуття гармонії, яке входить у мене, я утримую довго, доки напишу картину чи цикл картин. Найскладніше у цей момент – не спілкуватися з людьми, а жити цим світом і те, що в тебе всередині, передати у картині. Протриматися два-три дні, а може, тиждень – це одночасно найцікавіше та найскладніше».

Юрій Григорович - космополіт у його кращому прояві, коли, будучи людиною Землі, комфортно почувається у будь-якій точці сучасного світу. Він народився в Казахстані, мешкав в Україні, навчався в Дагестані, майже 30 років прожив у Вільнюсі, тепер він знову живе в Україні, у Києві, отримуючи натхнення тут. Кордони йому не перешкода. Сьогодні він настільки затребуваний, що від участі в деяких проектах доводиться відмовлятися.

У кінематографічних колах Юрія Григоровича дуже високо цінують як художника. Його праця та талант відзначений високими нагородами. За серію документальних фільмів «Чорна смерть», «Леонардо да Вінчі» Юрія Григоровича відзначили престижною американською телевізійною премією «Еммі» (Emmy Award), за фільм «Ісламська Іспанія» - премією «Peer Awards». Його роботи також отримали премії Jewish Eye та Союзу кінематографістів Литви.

Юрій Григорович живе у Вишгороді. У перші дні війни російські окупанти захопили благополучне місто-супутник Києва. І Григорович-художник знову почав малювати – буквально за однією картиною щодня. Він ніби створював мальовничий щоденник: збирав разом все, що відчував, бачив, переживав у той жахливий час.

Зброя Григоровича – це його картини. Спочатку вистачало лише чорного та червоного – саме такі емоції переповнювали художника у перші дні війни. Потім з'явилися відчуття рими, більше барв. 44 його картини вирушили до Львова, до посольства Польщі, поштою, як тільки вона почала працювати. Звідти ретельно упаковане послання художника світу дісталося галереї в Тракаї, Литва.

Новий цикл його роботи розпочався, але запаси та фарби художника стали закінчуватися. У спробі поповнити запас фарби, Юрій насилу дістався Києва. Безліч блокпостів, дефіцит палива, рух обмежений.

Григоровичу пощастило працювати із режисером Мантасом Кведаравічюсом, якого вбили у Маріуполі. Вони познайомилися під час зйомок документального нарису «Маріуполь». За словами Юрія, Мантас познайомив його із колись прекрасним українським портовим містом на Азові. Після цього Юрій неодноразово бував у місті, брав участь у кінофестивалі, проводив кіномайстер-класи.

Друзі художника у Польщі та Литві неодноразово закликали Юрія емігрувати, але він не погодився. Він вирішив продовжувати опір агресору по-своєму – мистецтвом.

Юрій із колегою зняв короткометражку у Бородянці. Тоді ж місто відвідали Президент України Володимир Зеленський та президенти країн Балтії. На одній фотографії Юрій зняв знаменитого глиняного півня, який стояв на полиці у зруйнованій кухні квартири; Президент України вручив його Прем'єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону.

Нині в Україні Юрій бачить контрасти. Перед агресією люди мобілізувалися, щоб допомогти один одному. Українці єдині, взаємодопомогу видно у всіх сферах життя. У захисті України беруть участь колеги Юрія у кіно та мистецтві.

«Нам потрібна перемога. І потрібна допомога. Обов'язок кожної людини – думати про майбутнє своїх дітей», – каже Юрій Григорович. - «Ми можемо зупинити путіна тільки силою, хоча це було ясно ще до початку війни. Інакше ставитися до орок-дегенератів не можна - скаженого собаку потрібно розстрілювати».

З Юрієм Григоровичем люблять працювати такі відомі майстри литовського кіно, як Шарунас Бартас, Аудрюс Юзенас, Аудрюс Стоніс. Наприклад, у співдружності з режисером Аудрюсом Юзенасом Юрій Григорович створив фільм «Екскурсантка», який став подією у кіносвіті.

Юрієві вдається поєднувати різні жанри мистецтва, різноманіття художніх напрямів. «Бо навколо мене різноманітний всесвіт, а я людина емоційна», - каже він. - «Я намагаюся, пропускаючи через себе гармонію та красу навколишнього світу, передати свої відчуття на полотні, відобразити свої настрої. У живопису неможливо висловити всі емоції з допомогою лише набору коштів».

Критики-мистецтвознавці вважають Юрія Григоровича справжнім чарівником серед художників кіно, найкінематографічнішим художником із живописців. Для нього робота в кіно – це можливість імпровізувати, перевтілюватись, це багато нових тем для живопису.

«Кіно навчило мене просторовому мисленню, а також вмінню відокремлювати та цінувати ті особливі миті, важливі як у творчості, так і у долі», – каже Юрій. – «Кожен новий автор фільму, новий режисер – це вже інший світ, у якому художник кіно зобов'язаний перевтілюватися.

Зазвичай намагаюся йти до кінцевого результату того, що задумав. Особливо це стосується етюдів, тому що коли я їх пишу, вони мають передавати відчуття стану природи на цей час. Це найважливіше, адже за якихось 10 хвилин все може змінитися: повіяв вітерець, і вода пішла іншого кольору, і хмари почали переміщатися. Етюди – це річ імпульсивна, це швидкість, тож я завжди намагаюся побачити кінцевий результат і до нього йти. Коли пишеш етюди, думати ніколи – це мистецтво писати швидко, точно змішувати колір та ловити стан. Завжди треба розуміти, навіщо ти пишеш.

Найцікавіше для мене - передати в картинах те, що накопичилося в мені після кожного кінопроекту, - той самий світ кінокадра. І навіть незважаючи на те, що всі мої картини різні, проте скрізь є впізнаваність, що їх я написав. Це найуніверсальніше і дивніше одночасно, тому що я займаюся і абстракцією, і пейзажами, і натюрмортами – у мене взагалі немає обмежень, працюю в різних напрямках і за що не беруся – все виходить цікаво».

Щоб побачити, якими мають бути декорації до фільму, Юрій вважає, що має відбуватися перевтілення, як і у живописі. Він ніби провідник між автором та кінцевим результатом фільму. Художник-постановник - перший, хто може намалювати, як виглядатиме фільм, зобразити візуальний світ, який стане тією точкою відліку, від якої відштовхуватиметься оператор, режисер. Коли створюєш епоху, потрібно правильно подати світло, врахувати трансформацію інтер'єру.

"У фільмі мені важливий процес, де я як художник можу проявити себе", - каже Юрій. – "Для мене не цікавить просто поставити меблі в сучасному проекті. Я зазвичай відмовляюся від участі у таких фільмах. Тому читаючи сценарій, я йду від внутрішнього світу, стану слова, яке написано в сценарії. Тому що це і є те першоджерело, той емоційний ряд, який дає тобі перше правильне відчуття. При цьому ти можеш втратити це відчуття, якщо почнеш спочатку вивчати епоху - як виглядала карета чи будинок того часу. Для мене важливим є стан цього будинку, цієї карети, те перше враження, новий погляд, який дає тобі твій внутрішній світ».

Для Юрія завжди цікавим є експеримент. Він мову мистецтва інтернаціональний. У своїх роботах він пише свої думки, своє бачення.

«Кіно» - це мій спосіб життя, можливість реально створити машину часу». – каже Юрій. – «Коли перед тобою по-справжньому переміщуються війська, палаци, і коли ти це можеш сам придумати, створити, реалізувати - це дуже цікаво.

Мені подобаються історичні проекти, де я, як художник, можу себе проявити, оскільки в сучасних проектах трохи інші завдання. Кіно - це взагалі річ дивна, коли треба створити багаті інтер'єри лише за три дні, тому що більше немає грошей та можливостей. При цьому продюсери вимагають щоб це виглядало як хороший євроремонт, який робиться три місяці. Оце, мабуть, найскладніше завдання, коли треба так обдурити, щоб і до бюджету вкластися, і результат вийшов на виході. Це і є творчість».

Останнім часом Григорович дуже багато займається сучасним мистецтвом, йому цікаво, особливо абстракція. «Вона дуже складна, для багатьох незрозуміла», - наголошує Юрій. - Щоб займатися сучасним мистецтвом, не обов'язково і навіть шкідливо вміти малювати. Це інший світ та зовсім інший підхід до мистецтва. Щоб його зрозуміти, його треба хоч якось викладати, а багато людей ідуть навпомацки, осягаючи цей світ по наїті. Вже не говорячи про покоління тих людей, які виросли на соцреалізмі та сучасне мистецтво зовсім не розуміють».

Юрій Григорович вважає, що сучасне мистецтво - це не обов'язково абстракціонізм, це певні думки, напрями, рух уперед у плані того, що мистецтво не замикається площиною, не замикається лише на галереях та виставках. "Водночас я за хорошу настінну графіку", - стверджує він. - «Насправді, є дуже талановиті художники графіті, які створюють нове уявлення про те, що нас оточує, показує, що стіна не завжди може бути лише сірою».

Юрій пише також чудові портрети. «Найгірше – це писати портрет на замовлення, бо ти пишеш те, що хочуть від тебе бачити», – іронізує Юрій. - «Ти просто розмальовуєш фотографію. Коли ж ти пишеш собі, ти робиш усе, що хочеш. Це Пікассо. Це свобода, ти створюєш образ людини, яку бачиш у ньому, а чи не він у собі. Мені цікаво виявити внутрішній світ людини, живопис – це не фотографія, а твоє ставлення. Живопис не повинен йти від розуму, а йти від серця».

Персональні виставки проходили у Литві, Латвії, Австрії, у художніх галереях Гронінхема (Нідерланди), Праги, Лондона. Картини художника знаходяться у приватних колекціях у Литві, Україні, Канаді, Німеччині, Америці, Франції, Великій Британії, Швеції, Фінляндії, Нідерландах, Марокко, Польщі, Данії.

Народився 3 січня 1962 року у селищі Тургай Джангельдинської області, Кустанійський район, Казахстан.

Освіта

1975-1977 - Художня школа, Ізмаїл, Україна

1977-1981 - Художнє училище, Махачкала, Дагестан

1981-1982 - викладач композиції, малюнку, живопису та історії мистецтв у дитячій художній школі м. Ізмаїл

1984-1990 – диплом факультету живопису, ВДІК

Персональні виставки

1993 Банк "Ніда", Вільнюс, Литва

1994 галерея, Вільнюс, Литва

1995 драматичний театр, Вільнюс, Литва

2000 "Дотик", галерея, Вільнюс, Литва

2001 "Відображення", галерея, Вільнюс, Литва

2001 Литовський банк, Вільнюс, Литва

2003 Арт експозиції, драматичний театр, Вільнюс, Литва

2004 "Марракеш мотиви" ("Камені, пісок, каміння), Французький культурний центр, Вільнюс, Литва

2004 драматичний театр, Литва, Вільнюс

2004 культурний центр, Даугавпілс, Латвія

2007 "Картина", галерея, Горінхем, Нідерланди

2009 "Prague gallery", Прага, Чехія

2010 “Кіт Мур та його місто“, галерея, Вільнюс, Литва

2012 ”Погляд”, фото-виставка, галерея, Вільнюс, Литва

2013 “Грані”, Menier Gallery, Лондон, Велика Британія

2013 “Borders”, Наті галерея, Лондон, Велика Британія

2014 “Глибокі сутінки”, Кремс, Австрія

2018 виставка у Клайпеді

2018 “Код кольору”, галерея FOJE, Тракай, Литва

2022 “Код війни”, галерея FOJE, Тракай, Литва

Фільмографія

1987 "Стежка", режисер М. Косирєв

1988 "Квентін дорвард", реж. С. Тарасов

1991 "Маріус-1" (2 серії), реж. І. Пакуліс, М. Гедріс

1991 "Три дні", реж. Ш. Бартас, Литва

1991 "Форте, Або OC 12/36", реж. Й. Марцінкявічюс, Литва

1997 "Дім", реж. Ш. Бартас, Литва, Франція, Португалія

1998 "Одіссея", анімація (8 серій), реж. В. Ашкініс, Литва

1999 "Двір", реж. В. Навасайтіс, Литва, Франція

2000 "Свобода", реж. Ш. Бартас, Литва, Франція, Марокко, Португалія

2002 "Останній вагон", реж. А. Стоніс, Литва

2004 "Vaidmuo" (роль), реж. Г. Жічкіте, Литва

2004 "Чорна смерть", "Леонардо да Вінчі" (4 серії), реж. Р. Гарднер, Литва, Канада. Номінація Еммі за роботу художника-постановника

2005 "Варвари", "Іспанія" (4 серії), реж. Р. Гарднер, Литва, Канада

2006 "Вільнюське гетто", реж. А. Юзенас, Литва, Німеччина

2006 "Діти з небес", реж. Н. Юхневич, Литва

2008 "Перлина", реж. Л. Кайріс, Литва

2008 "Юр'єв день", реж. К. Серебренников, Німеччина

2010 "Екскурсантка", реж. Аудрюс Юзенас, Литва

2010 "Очі собаки", реж. Г. Сидоров

2011 "Роман з кокаїном", реж. Г. Сидоров

2011 "Всі пішли", реж. С.Параджанов

2011 “Янгол із залізними крилами“, реж., сценарист, актор, Литва

2012 "День вчителя", реж. С. Мокрицький

2012 ”Маринін дім”, реж. Даля Руст, Литва

2015 "Червона королева", 12 серій, реж. А. Семенов, Україна

2015 "Холодне танго", реж. П. Чухрай

2016 "Маріуполіс", реж. Мантос Кведаравічус, Литва. Україна, Німеччина, Франція. Приз "Срібна чапля" за роботу художника-постановника

2016 "Золота орда", 16 серій, реж. Т. Алпатов

2016-2017 "Чернетка", реж. С. Мокрицький

2017 "Фокстер та Макс", реж. О. Матешко

2018 "Довдуш", реж. О. Санін

2019 "Поки ми спимо", реж. Анджей Секула

2019 тизер "На тій стороні", реж. Ю. Леута

2019 тизер "Пожежа Саніри", реж. О. Кирієнко

2019 тизер "Вінсенз", реж. Ян Кідава-Блонський

2020 "Між нами", реж. С. Томащук

2020 "Вторгнення", реж. Д. Марков

2020 "Носоріг", реж. О. Сєнцов

Групові виставки

1980 Махачкала, Дагестан

1982 Виставка мистецтв, Ізмаїл, Україна

1995 Торонто, Канада

1996 Мистецтво експозиція у галереї "Арка", Вільнюс, Литва

1996 Музей дизайну, Лондон, Велика Британія (третя премія)

1997-2000 галерея, Вільнюс, Литва

2000 Міжнародний пленер "Szatkowo 2000", Польща

2003 Мистецтво експозиції історичного портрета, МRV. "Залізний вовк", Вільнюс, Литва

2005 Міжнародний пленер "Осінь", Ілава, Польща

2005 Міжнародний пленер, Ілава, Польща

2005 Виставка у "Романоф", галерея, Ванкувер, Канада

2008 "На Wprost", Ілава, Польща

2008 Міжнародний семінар "Мистецтво та енергетика", Ніда, Литва

2009 Міжнародний семінар "Мистецтво та енергетика", Ніда, Литва

2009 “Осінній вернісаж”, Вільнюс, Литва

2010 Міжнародний семінар, Ніда, Литва

2011 Міжнародний семінар, ”Портрет”, Ніда, Литва

2012 Міжнародний семінар, Ніда, Литва

2012 “Місто майстрів”, Брюссель, Бельгія

2012 “Kolektibles”, галерея "Фреймерс", Лондон, Велика Британія

2013 “Пролог”, Лондон, Великобританія

2013 ”Kindheitstasien und mehr..”, Кремс, Австрія

2015 'Місця та Особи”, Лондон, Велика Британія

. . . .

The famous Lithuanian and Ukrainian film director, film artist, photographer and painter Yuriy Grigorovich is versatilely talented. Painting connoisseurs call him a revolutionary and reformer, capable of using color, lines and light to convey the beauty of the surrounding nature and at the same time make the world of human fantasies real. His paintings can be seen in galleries and private collections around the world.

"Painting is my language, my code, in which everything experienced and felt is encoded," says Yuriy.

"Painting for me is not a passion, but my life, that's why my paintings are so bright and cheerful. If I'm in a bad mood, I'll never pick up a brush, because in that state there's no point in starting anything at all. Painting is a state of mind, and I write only when I am in inner harmony with myself."

As a child, Yuriy began to fantasize on paper, as soon as he could hold a pencil. "When I was 10 years old, my father, after looking at the drawings, decided to enroll me in an art school. I was indignant: "Why? I can do everything anyway," Yuriy recalls.

"I was lucky that there were no computers in my childhood, and my mother gave me pencils and paper, not a tablet. I have always been interested in recording everything that surrounded me. For me, painting is a kind of trance, getting into the past. Writing from memory is the same trance state when you can feel, see, smell, music and stay in it until you finish the picture.

In the art school, a young and enthusiastic teacher worked with us children, who did not hold back the imaginations of the fourth-graders, and at the same time put his hand on it, taught drawing easily, without routine. Then for the first time came an understanding of how much we still have to recognize," says Yuriy.

"On the way to my workshop, walking through the forest, I always stop and listen to the silence. This sense of harmony that enters me, I hold for a long time until I paint a painting or a cycle of paintings. The most difficult thing at this moment is not to communicate with people, but to live in this world and convey what is inside you in a picture. To hold out for two or three days, or maybe a week, is both the most interesting and the most difficult thing."

Yuriy Grigorovich is a cosmopolitan at his best, when, being a man of the Earth, he feels comfortable in any part of the modern world. He was born in Kazakhstan, lived in Ukraine, studied in Dagestan, lived in Vilnius for almost 30 years, now he lives again in Ukraine, in Kyiv, getting inspiration here. Borders are not an obstacle for him. Today, he is so in demand that he has to refuse participation in some projects.

Yuriy Grigorovich is highly valued as an artist in cinematographic circles. His work and talent have been recognized with high awards. For the series of documentaries "Black Death", "Leonardo da Vinci" Yuri Hryhorovych was awarded the prestigious American television award "Emmy Award", for the film "Islamic Spain" - the award "Peer Awards". His works have also received awards from the Jewish Eye and the Union of Cinematographers of Lithuania.

Yuriy Grigorovich lives in Vyshgorod. In the first days of the war, the Russian occupiers captured the prosperous satellite city of Kyiv. And Grigorovich the artist began to paint again - literally one picture every day. It was as if he was creating a picturesque diary: he collected together everything he felt, saw, experienced at that terrible time.

Grigorovich's weapons are his paintings. At first, only black and red were enough - these were the emotions that overwhelmed the artist in the first days of the war. Then feelings of rhyme appeared, more colors. 44 of his paintings went to Lviv, to the Embassy of Poland, by post, as soon as it started working. From there, a carefully packaged message from the artist of the world reached a gallery in Trakai, Lithuania.

A new cycle of his work began, but the artist's supplies and paints began to run out. In an attempt to replenish the supply of paint, Yuriy barely made it to Kyiv. Many roadblocks, fuel shortages, limited traffic.

Grigorovich was lucky to work with director Mantas Kvedaravičius, who was killed in Mariupol. They met during the filming of the documentary "Mariupol". According to Yuriy, Mantas introduced him to the once beautiful Ukrainian port city on Azov. After that, Yuriy visited the city several times, took part in the film festival, held film master classes.

Friends of the artist in Poland and Lithuania repeatedly urged Yurii to emigrate, but he did not agree. He decided to continue resisting the aggressor in his own way - through art.

Yuriy and a colleague shot a short film in Borodyanka. At the same time, the President of Ukraine Volodymyr Zelensky and the presidents of the Baltic States visited the city. In one photo, Yuriy photographed the famous clay rooster, which was standing on a shelf in the destroyed kitchen of the apartment; The President of Ukraine presented it to the Prime Minister of Great Britain Boris Johnson.

Yuriy sees contrasts in Ukraine today. Before the aggression, people mobilized to help each other. Ukrainians are united, mutual assistance is visible in all spheres of life. Yuriy's colleagues in cinema and art participate in the defense of Ukraine.

"We need a victory. And help is needed. It is the duty of every person to think about the future of their children," says Yuriy Grigorovich. "We can stop Putin only by force, although this was clear even before the start of the war. Degenerate orcs cannot be treated differently - a rabid dog must be shot."

Such well-known masters of Lithuanian cinema as Sharunas Bartas, Audryus Yuzenas, Audryus Stonis like to work with Yuri Hryhorovych. For example, together with the director Audryus Yuzenas, Yuriy Hryhorovych created the film "Excursion Girl", which became an event in the film world.

Yuri manages to combine different genres of art, a variety of artistic directions. "Because there is a diverse universe around me, and I am an emotional person," he says. "I try, passing through myself the harmony and beauty of the surrounding world, to convey my feelings on canvas, to reflect my moods. In painting, it is impossible to express all emotions with the help of only fundraising."

Art critics consider Yuriy Grigorovich a real magician among film artists, the most cinematic artist among painters. For him, working in the cinema is an opportunity to improvise, to reincarnate, it is a lot of new subjects for painting.

"Cinema taught me spatial thinking, as well as the ability to separate and appreciate those special moments that are important both in creativity and in fate," says Yuriy. "Each new author of a film, a new director is already a different world in which the film artist is obliged to reincarnate.

I usually try to go to the final result of what I set out to do. This is especially true for sketches, because when I write them, they have to convey the feeling of the state of nature at that time. This is the most important thing, because in about 10 minutes everything can change: the wind blew, and the water became a different color, and the clouds began to move. Sketches are an impulsive thing, it's speed, so I always try to see the final result and go for it. When writing sketches, never thinking is the art of writing quickly, accurately mixing color and catching mood. You should always understand why you are writing.

The most interesting thing for me is to convey in pictures what has accumulated in me after each film project - the same world of the film frame. And despite the fact that all my paintings are different, it is recognizable everywhere that I painted them. It's the most versatile and strange at the same time, because I do both abstraction, and landscapes, and still lifes - I have no restrictions at all, I work in different directions and whatever I do - everything turns out interesting."

In order to see what the scenery for the film should be like, Yuriy believes that a reincarnation should take place, just like in painting. He is like a conductor between the author and the final result of the film. The production designer is the first one who can draw what the film will look like, depict the visual world, which will become the point of reference from which the cameraman, the director, will push off. When you create an era, you need to provide the right light, take into account the transformation of the interior.

"In the film, the process where I can express myself as an artist is important to me," says Yuriy. "I'm not interested in just putting furniture in a modern project. I usually refuse to participate in such films. Therefore, when reading the script, I start from the inner world, the state of the words that are written in the script. Because this is the primary source, the emotional one a series that gives you the first right feeling. But you can lose that feeling if you start studying the era first - what the carriage or the house looked like at that time. For me, the condition of this house, of this carriage, that first impression, the new look that gives you your inner world."

For Yuriy, an experiment is always interesting. He is an international language of art. In his works, he writes his thoughts, his vision.

"Cinema" is my way of life, an opportunity to really create a time machine." says Yuriy. "When troops and palaces really move in front of you, and when you can invent, create, implement it yourself - it's very interesting.

I like historical projects, where I, as an artist, can express myself, because in modern projects the tasks are slightly different. Cinema is a strange thing in general, when you have to create rich interiors in only three days, because there is no more money and opportunities. At the same time, the producers demand that it look like a good European renovation, which is done for three months. This is probably the most difficult task, when you have to deceive in such a way as to stick to the budget, and the result came out at the exit. This is creativity."

Recently, Grigorovich has been doing a lot of modern art, he is interested in it, especially abstraction. "It is very complicated, incomprehensible to many," Yuriy emphasizes. "In order to engage in modern art, it is not necessary and even harmful to be able to draw. This is a different world and a completely different approach to art. In order to understand it, it has to be explained somehow, and many people go by touch, grasping this world by intuition. Not to mention the generation of those people who grew up on socialist realism and do not understand modern art at all."

Yuriy Grigorovich believes that modern art is not necessarily abstractionism, it is certain thoughts, directions, forward movement in terms of the fact that art is not confined to a plane, not confined only to galleries and exhibitions. "At the same time, I'm in favor of good wall graphics," he says. "In fact, there are very talented graffiti artists who create a new idea of ​​what surrounds us, shows that the wall can not always be only gray."

Yuri also paints wonderful portraits. "The worst thing is to paint a portrait to order, because you paint what they want to see from you," Yuriy sneers. - "You just paint a picture. When you write to yourself, you do whatever you want. This is Picasso. This is freedom, you create the image of the person you see in him, and is he not in himself. I am interested in discovering the inner world of a person, painting is not a photograph, but your attitude. Painting should not come from the mind, but from the heart."

Personal exhibitions were held in Lithuania, Latvia, Austria, in art galleries in Groningen (Netherlands), Prague, and London. The artist's paintings are in private collections in Lithuania, Ukraine, Canada, Germany, America, France, Great Britain, Sweden, Finland, the Netherlands, Morocco, Poland, Denmark.

He was born on January 3, 1962 in the village of Turgai, Dzhangeldy region, Kustaniysky district, Kazakhstan.

Education

1975-1977 - Art School, Izmail, Ukraine

1977-1981 - Art School, Makhachkala, Dagestan

1981-1982 - teacher of composition, drawing, painting and art history at the children's art school in Izmail

1984-1990 – diploma of the Faculty of Painting, VDIK

Personal exhibitions

1993 Nida Bank, Vilnius, Lithuania

1994 gallery, Vilnius, Lithuania

1995 Drama Theater, Vilnius, Lithuania

2000 "Touch", gallery, Vilnius, Lithuania

2001 "Reflection", gallery, Vilnius, Lithuania

2001 Bank of Lithuania, Vilnius, Lithuania

2003 Art exposition, drama theater, Vilnius, Lithuania

2004 "Marrakesh Motives" ("Stones, Sand, Stones"), French Cultural Center, Vilnius, Lithuania

2004 Drama Theater, Lithuania, Vilnius

2004 cultural center, Daugavpils, Latvia

2007 "Painting", gallery, Horinham, Netherlands

2009 "Prague gallery", Prague, Czech Republic

2010 "Keith Moore and his city", gallery, Vilnius, Lithuania

2012 "View", photo exhibition, gallery, Vilnius, Lithuania

2013 "Edges", Menier Gallery, London, Great Britain

2013 “Borders”, Natty Gallery, London, Great Britain

2014 "Deep twilight", Krems, Austria

2018 exhibition in Klaipeda

2018 "Color Code", FOJE gallery, Trakai, Lithuania

2022 “War Code”, FOJE gallery, Trakai, Lithuania

Filmography

1987 "The Path", directed by M. Kosyrev

1988 "Quentin Dorward", dir. S. Tarasov

1991 "Marius-1" (2 series), dir. I. Pakulis, M. Gedris

1991 "Three Days", dir. Sh. Bartas, Lithuania

1991 "Forte, Or OC 12/36", dir. J. Martsinkevičius, Lithuania

1997 "House", dir. Sh. Bartas, Lithuania, France, Portugal

1998 "Odyssey", animation (8 episodes), dir. V. Ashkinis, Lithuania

1999 "The Yard", dir. V. Navasaitis, Lithuania, France

2000 "Freedom", dir. Sh. Bartas, Lithuania, France, Morocco, Portugal

2002 "The Last Car", dir. A. Stonis, Lithuania

2004 "Vaidmuo" (role), dir. G. Žičkite, Lithuania

2004 "Black Death", "Leonardo da Vinci" (4 series), dir. R. Gardner, Lithuania, Canada. Emmy nomination for production design

2005 "Barbarians", "Spain" (4 series), dir. R. Gardner, Lithuania, Canada

2006 "Vilnius Ghetto", dir. A. Yuzenas, Lithuania, Germany

2006 "Children from Heaven", dir. N. Yukhnevich, Lithuania

2008 "Pearl", dir. L. Kairis, Lithuania

2008 "Yuriev Day", dir. K. Serebrennikov, Germany

2010 "Tourist", dir. Audrius Yuzenas, Lithuania

2010 "Eyes of a Dog", dir. G. Sidorov

2011 "Romance with Cocaine", dir. G. Sidorov

2011 "Everyone is gone", dir. S. Parajanov

2011 "Angel with iron wings", director, screenwriter, actor, Lithuania

2012 "Teacher's Day", dir. S. Mokrytskyi

2012 "Marina's House", dir. Dalya Rust, Lithuania

2015 "The Red Queen", 12 episodes, dir. A. Semenov, Ukraine

2015 "Cold Tango", dir. P. Chuhrai

2016 "Mariupolis", dir. Mantos Kvedaravicius, Lithuania. Ukraine, Germany, France. "Silver Heron" prize for the work of a production designer

2016 "The Golden Horde", 16 episodes, dir. T. Alpatov

2016-2017 "Draft", dir. S. Mokrytskyi

2017 "Foxter and Max", dir. O. Mateshko

2018 "Dovdush", dir. O. Sanin

2019 "While we sleep", dir. Andrzej Sekula

2019 teaser "On the other side", dir. Yu. Leuta

2019 teaser "Fire of Sanira", dir. O. Kiriyenko

2019 teaser "Vincens", dir. Yan Kidava-Blonskyi

2020 "Between us", dir. S. Tomaschuk

2020 "Invasion", dir. D. Markov

2020 "Rhino", dir. O. Sentsov

Group exhibitions

1980 Makhachkala, Dagestan

1982 Art Exhibition, Izmail, Ukraine

1995 Toronto, Canada

1996 Art exhibition in the "Arka" gallery, Vilnius, Lithuania

1996 Design Museum, London, Great Britain (third prize)

1997-2000 gallery, Vilnius, Lithuania

2000 International plein air "Szatkowo 2000", Poland

2003 The art of exhibiting a historical portrait, MRV. "Iron Wolf", Vilnius, Lithuania

2005 International plein air "Autumn", Ilawa, Poland

2005 International Plein Air, Ilawa, Poland

2005 Exhibition at "Romanof", gallery, Vancouver, Canada

2008 "On Wprost", Ilawa, Poland

2008 International seminar "Art and energy", Nida, Lithuania

2009 International seminar "Art and energy", Nida, Lithuania

2009 "Autumn Vernissage", Vilnius, Lithuania

2010 International Seminar, Nida, Lithuania

2011 International seminar, "Portrait", Nida, Lithuania

2012 International Seminar, Nida, Lithuania

2012 "City of Masters", Brussels, Belgium

2012 “Kolektibles”, Gallery "Framers", London, Great Britain

2013 "Prologue", London, Great Britain

2013 ”Kindheitstasien und mehr..”, Krems, Austria

2015 "Places and Persons", London, Great Britain

     
   

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Музей Шолом-Алейхема - Sholom-Aleichem Museum

 

 

 

 

 

 

 

 

При повному або частковому використанні матеріалів сайту Музея Шолом-Алейхема посилання / активне посилання на нього обов'язкове. When using materials of the Sholom-Aleichem Museum website in full or in part, the reference or the hyperlink to it is obligatory.

Створення та підтримка сайту - Creation and support of the website: Rafael Litvin